Ako na fungujúci obsah a nadpis natívnej reklamy

February 15, 2019

Predtým, ako začnete uvažovať o natívnej reklame, zamyslite sa, aký obsah chcete užívateľom ponúknuť. Ak svoj vlastný obsah doposiaľ netvoríte, a chcete vyskúšať natívnu reklamu, začnite s tým čo najskôr.

 

Natívna reklama je oproti iným formátom špecifická. Napríklad, do reklamných textov PPC odkazov sme zvyknutí písať slogany, dôležité vlastnosti produktu, to, čím sa odlišuje, čím je výnimočný oproti ostatným. A nemáme na to veľa miesta, takže musíme vyberať naozaj iba to najlepšie a najdôležitejšie. Cieľom je vzbudiť záujem o produkt a potrebu si ho kúpiť. Ďalším zámerom je priviesť užívateľa na web, zaradiť ho do svojho publika a ďalej sa mu pripomínať retargetingom.

 

Oproti tomu má natívna reklama trochu iný účel. Jej úlohou je sprevádzať užívateľa na ceste k produktu, ale nie hneď mu ho predať. Ďalšou možnosťou, ako použiť natívnu reklamu, je retargeting, keď svoj obsah zobrazíte tým, ktorí už navštívili váš web, ale ešte nenakúpili. Môže to byť tiež predstavenie noviniek, poodhalenie zákulisia vašej výroby, skúsenosti zákazníkov, obsah na témy, ktoré máte spoločné a pod.

 

Okrem toho sa natívna reklama odlišuje formou, nevyzerá ako klasický PPC odkaz, ale je prispôsobená obsahu stránky a vyzerá ako ďalší článok. A tak by sa mala aj správať, ak chcete, aby fungovala a ľudia vám verili.

 

Myslite na to, keď idete písať nadpis natívnej reklamy. Mal by pravdivo popisovať, čo užívateľa po kliknutí na ňu čaká. Je to článok? Použite nadpis, ktorý korešponduje s jeho obsahom. Ak je to prieskum, rozhovor, infografika, video alebo iný obsah, upozornite na to priamo v nadpise. Predídete tak tomu, že na vašu reklamu budú klikať ľudia, ktorých váš obsah nezaujíma a predstavovali si, že sa po kliknutí dostanú úplne inde. A keďže je natívna reklama spoplatnená za klik, týmto spôsobom ušetríte.

 

Ak nemáte kapacity na vytvorenie kvalitného obsahu, môžete osloviť freelancera copywrittera, blogera, ktorý sa venuje vašim témam, odborníka vo vašej oblasti, alebo o to požiadajte priamo vašich zákazníkov.

 

 

Aké podoby môže mať obsah, na ktorý dovedie čitateľa natívna reklama?

 

  • sponzorovaný obsah

  • súťaž, kvíz, anketa

  • prípadová štúdia

  • referencie a skúsenosti vašich zákazníkov

  • obsah vytvorený užívateľmi (blog, video, fotka, príspevok na sociálnej sieti, odporúčanie, fórum...)

  • návod, recept, tutoriál

  • firemný magazín

  • poradňa

  • webinár

 

A tu sú tipy jedného z našich partnerov Outbrain na to, ako správne písať titulky vašich natívnych reklám:

 

Ak máte záujem o natívnu reklamu v našej sieti, napíšte nám na obchod@etarget.sk, alebo si ju môžete nastaviť aj sami vo svojom zákazníckom konte.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload