6 tipov ako zefektívniť Vašu online reklamu

June 20, 2017

Zefektívnite svoju online reklamu pomocou 6-tich jednoduchých tipov

 

Reklama je rozhodne dobrou cestou ako sa zviditeľniť. To čo však robí online reklamu takou efektívnou je možnosť získať informácie o skutočnom dopyte ľudí, ich hodnotenia a názory. Online reklamné bannery môžu podľa nastavenia kreatívy dosiahnuť rôzne výsledky. Aby sme na želané publikum zacielili čo najpresnejšie je nevyhnutné kampane monitorovať.

Online bannerová reklama funguje rovnako ako tá tradičná: najskôr osloví potenciálnych záujemcov a následne ich presviedča o tom aby si vybrali práve Vás.


 

 

 

Poradíme Vám šesť tipov ktoré zefektívnia Vašu online bannerovú kampaň a zvýšia návštevnosť Vašich webov.

1. Komunikujte jasne

Ohľadom ponúkanej služby, alebo produktu buďte vždy úprimný. Online bannery by mali potenciálnym zákazníkom ponúkať jasnú informáciu a poskytnúť im vhodné riešenie na ich konkrétny problém. Ak Vaša cieľovka klikne na banner s nejasným odkazom je viac než isté, že očakávaný výsledok sa nedostaví. V prípade, že Vaše produkty neriešia problémy Vašich potenciálnych zákazníkov, budú hľadať dovtedy kým nenájdu toho, kto im riešenie ponúkne.

2. Vyzývajte k akcii

 

Online bannery musia zasiahnuť cieľovú skupinu čo najpresnejšie. Najdôležitejšie je vyzvať potenciálneho zákazníka k akcii a naviesť ho na to, čo od neho očakávate. Dajte preto jasne najavo čo chcete aby spravili. Nudné bannery bez výzvy k akcii majú ľudia tendenciu v rýchlosti prejsť a neskôr na ne zabudnúť.

3. Šetriť sa nevypláca

 

Uistite sa, že Váš banner je graficky atraktívny. Pri tomto type reklamy sa na grafike naozaj neoplatí šetriť. Pri amatérskom spracovaní sú často výsledkom preplácané, príliš farebné, dlho sa načítavajúce, ťažko čitateľné bannery na ktoré ledva niekto klikne. Ak nie Ste grafický expert, nechajte to radšej na ľudí, ktorí sa grafike na webe skutočne rozumejú a robia ju kvalitne.

4. Nezabudnite testovať

 

Nezabúdajte, že stránka na ktorú zákazníka pomocou prekliku privediete musí byť vhodne užívateľsky prispôsobená. Nechajte ju preto otestovať čo najväčším počtom ľudí. Nebojte sa ju testovať priamo na trhu. Okrem prispôsobeniu stránky jej užívateľom je veľmi dôležitý aj jej samotný obsah. Dajte si preto záležať na tom, aby text stránky upútal a udržal pozornosť návštevníka.

5. Voľte zaujímavé headliny

 

Uistite sa že Váš headline je zaujímavý a čo najpútavejší. Skúste sa riadiť aj podľa toho, či by Ste na zvolený headline klikli Vy sami. Napríklad, na ktorý z dvoch headlinov by ste klikli radšej: „Príďte na bratislavský hrad“ alebo „Zažite svitanie na bratislavskom hrade“?

6. Rozdeľte testovacie headliny

 

Pre jednotlivé kampane je možné vytvoriť viac ako jednu reklamu a preto je výhodné testovať aspoň dva rozdielne headliny. A/B testovanie kampane jednoznačne zvyšuje efektivitu reklamy a takisto Vás informuje čo na potenciálnych zákazníkov funguje lepšie.
 


Ak si osvojíte týchto šesť tipov pri plánovaní Vašej ďalšej kampane, Ste rozhodne na dobrej ceste k ich zefektívneniu.

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload