Vyťažte z kampane maximum pomocou štatistík

June 12, 2017

 

Vieme, že keď sa rozhodnete investovať do reklamy, najviac vás zaujímajú výsledky. Ideálne je, keď vám začnú zvoniť telefóny, pribúdať objednávky, vzrastie záujem o váš tovar či služby. Samozrejme, aj návšteva vašej webstránky sa cení, zákazník o vás vie a môže sa vrátiť, no kým sa rozhodne, potrebuje čas na rozmyslenie, porovnanie s konkurenciou, konzultáciu s manželkou a podobne.

 

 

 

Aby bola vaša kampaň úspešná, je dobré sledovať, ako sa vyvíja, na ktoré odkazy ľudia klikajú častejšie, ktorý bannerový formát sa zobrazuje viac, prípadne, akú ste mali návštevnosť podľa dní v týždni. Podľa toho môžete neskôr napríklad upraviť cenu alebo načasovanie kampane, cielenie či znenie odkazu, alebo iba vymeniť obrázok v banneri a sledovať, či sa výsledky zlepšia.

 

Okrem toho, že môžete sledovať štatistiku odkazov jednotlivo hoci aj každý deň, máte vo svojom zákazníckom konte k dispozícii aj súhrnné štatistiky, ktoré sa zídu pri vyhodnocovaní kampane za dlhšie obdobie.

 

Sledovať môžete krivky zobrazení vs. kliknutí ako aj vývoj ceny v čase (CPC – cost per click, CPM – cost per mile). Ak máte viacero kampaní, pozrite si graf, ktorý ich porovná podľa úspešnosti, ďalší graf ukáže, z akých kategórií stránok ste získali najviac klikov či z akých regiónov máte najviac návštevníkov, ktorých ste na stránku priviedli vďaka ETARGET reklame.

 

Všetky tieto parametre vám pomôžu pri nastavení novej kampane, prípadne pri optimalizácii tej aktuálnej tak, aby priniesla lepšie výsledky.

 

Štatistiky, grafy a tabuľky si môžete stiahnuť do PDF priamo z vášho konta, ale ešte jednoduchšie je, ak si ich necháte automaticky zasielať do vašej e-mailovej schránky. Nastavte si túto možnosť rýchlo
a jednoducho vo vašom konte v sekcii Profil pod položkou Automatické e-maily.

 

Ak potrebujete poradiť ohľadom výsledkov, nastavenia či vyhodnocovania vašej kampane, obráťte sa na našu podporu na telefóne: +421 2 / 32 22 10 10 prípadne e-mailom na adrese obchod@etarget.sk.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload