Milé e-shopy, a toto ste skúšali? Tipy pred Vianocami na nezaplatenie

October 26, 2018

Vžili sme sa kože vašich zákazníkov a spísali sme pre vás tipy, ktoré by sa vám mohli pred Vianocami hodiť. Nech už z nich vyskúšate ktorýkoľvek, nezabudnite na propagáciu. Pošlite zákazníkom newsletter, informujte ich na sociálnych sieťach a nezabudnite na reklamu. Takto vaša snaha zaručene nevyjde nazmar a práce ale aj objednávok budete mať v Advente viac. Tak poďme na ne:

 

 

1. Black Friday

 

Tento rok pripadá na 23.11.2018 a každoročne sa doňho zapája stále viac predajcov. Nezabudnite ho zákazníkom pripomenúť newslettrom, bannerom na stránke či reklamou a buďte féroví, pokiaľ ide o zľavy. Je to len jediný deň, tak si nepokazte renomé.

 

2. Adventný kalendár

 

Každý zbožňuje odpočítavanie dní do Vianoc. Niektoré firmy alebo blogeri pravidelne pre návštevníkov svojich stránok pripravujú adventný kalendár. V čom je jeho čaro? Každý deň odhalia prekvapenie v podobe zľavy, darčeku k nákupu či súťaže. Okrem toho, že môžete zvýšiť svoj zisk, popularitu či engagement na sociálnych sieťach, jednoznačne zvýšite návštevnosť vašej stránky, keď sa k vám budú každý deň vracať zvedavci odokryť ďalšie políčko v kalendári. Zapojte fantáziu, je to jednoduché na realizáciu a ešte stále to nerobí každý, takže tým určite nielen svojich zákazníkov ohúrite.

 

3. Vrátenie/výmena nevhodných darčekov

 

Umožnite zákazníkom tovar po Vianociach vrátiť alebo vymeniť. Každý rok dostaneme aspoň jeden nevhodný darček, možno to niekoho presvedčí, aby nakúpil práve u vás a pridá vám to plusové body. A keď už sa k tomuto odvážnemu kroku odhodláte, upozornite na to všade, kde to môže zákazníka presvedčiť.

 

 

 4. Darčekové poukážky

 

Ešte nemáte darčekové poukážky na nákup vo vašom eshope? Rýchlo to napravte! Často je to lepší dar ako konkrétny produkt, ktorý sa môže stať nevhodným darčekom. Získate tým o jedného potenciálneho zákazníka viac, keďže váš eshop navštívi nielen darca ale aj obdarovaný.

 

5. Darčekové sady  

 

Ak ešte v ponuke nemáte darčekové sady, vytvorte ich z vašich produktov. Uľahčíte tak prácu darcovi, ktorý je bezradný a márne hľadá, čo by ešte dokúpil, aby darček obsiahol viac túžob naraz. Ak je tento spôsob pre vás komplikovaný, a nechcete riešiť pekné darčekové balenia, zobrazujte pri vybraných produktoch ďalšie odporúčané, z ktorých si ešte môže kupujúci vybrať. Niet nad inšpiráciu a uľahčenie nakupovania zúfalým Ježiškom.

 

 

6. Pre ňu, pre neho

 

Máte záber na viacerých členov rodiny? Roztrieďte svoj tovar a vyberte tie najkrajšie a najužitočnejšie produkty podľa toho, koho by mohli najviac potešiť. Darca si toho vyberie aj viac, než pôvodne chcel, ale bude spokojný, že ste mu poradili a vyriešili večnú dilemu, čo pre dedka, frajera, sestru a švagrinú.

 

 7. Ozdobte si najprv stránku, až potom stromček

 

Ak nie sú pre vás tipy uvedené vyššie, ozdobte si aspoň stránku, vizuál na sociánych sieťach, newsletter. Nemusíte to preháňať, ale dáte tým zákazníkom jasne najavo, že aj vy ste Santovi pomocníci.

 

Napadli vám ďalšie tipy, ako rozprúdiť nákupné šialenstvo na vašom eshope? Podeľte sa s nami o vaše dobré či zlé skúsenosti.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload