Prednosti „otravnej“ reklamy, o ktorých ste doteraz nerozmýšľali (spolu s ukážkami)

September 21, 2017

Patríte aj vy medzi tých, ktorí na reklamu nadávajú? Prekáža vám, že je všade, nie je pekná, nikoho nezaujíma a najradšej by ste žili bez reklamy? Zamyslite sa preto s nami nad prínosom reklamy, ktorý síce nie je rovnaký pre všetkých, ale existuje niečo, čo vytvoril človek a má úžitok pre každého?

 

Dali sme dokopy hlavné prednosti úplne bežnej reklamy, bez ktorých by tento svet nebol taký veselý a otvorený. Prikladáme ukážky pre nás zapamätateľných reklám, ktoré by sme radi pripomenuli aj vám.

 

 

Zdieľanie udalostí, spájanie ľudí

 

Možno aj vás hnevá množstvo billboardov v mestách, tzv. vizuálny smog, ako ho mnohí nazývajú. Podľa nás existujú udalosti, o ktorých by ste sa bez billboardov dozvedeli len ťažko, ak vôbec. Ulica je ideálne miesto pre zdieľanie posolstiev, dobročinných akcií, bodov volebného programu, noviniek na trhu, informácií, ktoré nikde inde nenájdete ako napríklad DOD rôznych inštitúcií, lokálne (regionálne) aktivity, divadelné alebo kinopremiéry, blízkosť užitočnej predajne či ubytovacieho/reštauračného zariadenia a podobne.

 

 

 

Aj keď ľuďom asi najviac prekážajú, sme fanúšikom veľkých plôch (aj v online reklame), keď majú zmysluplný alebo zábavný obsah, s ktorým sa niekto vynaliezavý pohral, aby nám spríjemnil deň.

 

 

 

 

Hudba, jedine hudba

 

Kto by ju nemal rád? Milujeme ju vo filmoch, dotvára atmosféru v seriáloch, je nenahraditeľná v TV reklame či videoreklame. Nech sa prizná ten, kto si ešte nehľadal pesničku zo známej reklamy, ktorá mu neschádza z mysle celý deň! Dnes nám pomáhajú aplikácie, na webe nájdete zoznamy skladieb z reklám, ľudia sa na ne pýtajú v diskusiách, ale kedysi sme sa na reklamný spot vyslovene tešili len preto, aby sme si spríjemnili deň obľúbenou hudbou, ktorá aj banálnu reklamu dokáže pozdvihnúť. Mnohé hity sa preslávili práve vďaka reklame, spomeňme si napríklad na reklamy mobilných operátorov, ktoré sa nám dodnes spájajú s použitou skladbou v pozadí.

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

  

 

 

 

Inšpirácia, zábava a umenie

 

Asi väčšina z nás ocení, keď nás reklama dokáže zabaviť, vyvolať pozitívnu emóciu, vytrhnúť nás z reality a prebudiť v nás umeleckého ducha. Nechodíme každý deň do galérie, možno nemáme čas čítať poéziu, bez detí nám chýba fantázia, ale na to je tu reklama, aby nás na chvíľu uniesla a dodala nám trochu inšpirácie alebo aspoň zlepšila náladu ráno cestou do práce.

 

Nemôžeme zabudnúť na kampaň pre supermarket spred pár rokov, ktorá mohla na ulici nielen pobaviť, zaujať a prekvapiť, ale aj inšpirovať. Kreatívci vymysleli novotvary z názvov potravín a ich prívlastkov, ktoré ich ospevovali veľmi originálnym spôsobom.

 

1/7

 

 

Škoda, že sa s takýmito kreatívnymi kampaňami nestretávame príliš často, bez veľkých reklamných plôch by však nezasiahli toľko ľudí (a možno by ani nevznikli), čo by bola škoda, nemyslíte?

 

Čo na reklame máte radi vy a prečo si ju opakovane s radosťou pozriete? Tešíme sa na vaše príspevky alebo ukážky obľúbených reklám, na ktoré nemôžete zabudnúť a vyvolávajú vo vás emócie.

 

Na záver prikladáme náš obľúbený vtipný banner, lebo aj online reklama môže byť cool, ak viete ako na to, a naďalej je naším favoritom ;)

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload