Nepreskakujte rozšírené nastavenia kampane ETARGET

August 3, 2017

Pripravili sme pre vás sumár nastavení, vďaka ktorým môžete zlepšiť vašu kampaň, aby slúžila dobre vám aj užívateľom.

 

 

 

Brand safety alebo tiež brand protection (čiže ochrana značky) je v online prostredí čoraz viac skloňovaná téma. Inzerentom záleží na tom, aký je obsah stránky, na ktorej sa bude zobrazovať ich reklama, nielen z pohľadu cielenia ale aj ochrany dobrého mena ich spoločnosti a imidžu značky. Asi nikto by nebol rád, keby sa jeho reklama ocitla na stránke, kde je diskusia k článku plná urážok a tiež by bolo rizikom, keby sa vaša reklama objavila na stránke s adult obsahom.

 

Pre tieto prípady je dôležité správne si nastaviť kampaň a využiť možnosť v rozšírených nastaveniach kampane, kde si môžete sami zvoliť, aký druh ochrany potrebujete.

 

 

  • Základná ochrana značky umožňuje, aby sa vaša reklama zobrazovala na všetkých stránkach s výnimkou adult stránok. Ak vám záleží na ochrane vašej značky, túto možnosť radšej nepreskakujte.

  • Stredná ochrana značky znamená zobrazovanie vašich reklám na štandardných stránkach s výnimkou adult stránok, stránok na zdieľanie súborov a pod.

  • Najvyššia ochrana značky je nastavená tak, aby sa vaša reklama zobrazovala len na overených stránkach, teda nie na blogoch, sociálnych sieťach, stránkach na zdieľanie súborov, adult stránkach.

 

Frekvencia zásahu (Frequency capping) je tiež téma, ktorá by vás mala zaujímať, pretože môže ovplyvniť jednak výsledky vašej kampane ale aj pocit užívateľa, ktorý vaše reklamy uvidí. Pokiaľ si nastavíte príliš časté zobrazovanie reklamy jednému návštevníkovi, môže ho to nahnevať, spraviť ľahostajným, odradiť od kúpy vášho produktu, viesť k šíreniu zlej povesti o vás a podobne. Dajte si záležať na určení maximálneho počtu zobrazení, aby ste si kredit zbytočne hneď neminuli a výsledok vás nemilo neprekvapil.

 

Niektorí inzerenti sa naopak boja reklamu zobrazovať často a nastavia málo zobrazení jednému užívateľovi, čo môže spôsobiť opačný efekt, teda že si vašu reklamu vôbec nevšimne, napríklad zobrazí sa na spodnej časti stránky, kde je potrebné sa preskrolovať. Tento údaj môžete kedykoľvek upraviť, venujte mu preto dostatočnú pozornosť alebo sa poraďte s našimi špecialistami.

 

V rozšírených nastaveniach kampane môžete využiť aj časový rozvrh zobrazovania svojich reklám. Nastavte si zobrazovanie vašich reklám podľa dní v týždni či na ktorékoľvek hodiny počas dňa. Vychádzať pritom môžete zo štatistík vašich predošlých kampaní, ktoré vám prezradia, v akých dňoch a časoch na vaše reklamy užívatelia najviac klikali.

 

Keďže sa naším každodenným spoločníkom stali mobilné zariadenia, neobchádzajte možnosť cieliť podľa zariadení. Vyberte si, či sa vaše reklamy budú zobrazovať v PC alebo na mobilných zariadeniach, prípadne na oboch typoch zariadení. Využívajú to napríklad inzerenti, ktorí nemajú responzívny web a zobrazovanie na mobilných zariadeniach vypínajú.

 

Bol tento blog pre váš užitočný? Chceli by ste, aby sme sa venovali téme, ktorá vás zaujíma viac? Napíšte nám na adresu: blog@etarget.sk alebo nám nechajte komentár.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload