Keď reklamu riadi vyššia moc

August 21, 2018

Počuli ste už o weather based marketingu? Existujú produkty a služby, ktoré je efektívnejšie propagovať iba v určitom období a za špecifických podmienok. Keďže reklama často pôsobí na city a nákupné rozhodnutie býva impulzívne, je vhodné načasovať ju tak, aby sa zobrazovala vtedy, keď môže ľudí najviac osloviť, keď si povedia: áno, presne toto teraz potrebujem!

 

 

V lete nás občas prepadnú horúčavy nepripravených. Potíme sa v byte, dome, kancelárii, a nutne sa potrebujeme ochladiť, osviežiť a vyriešiť problém do budúcna. Preto sa práve v teplých dňoch oplatí inzerovať napríklad klimatizácie či zmrzlinu. Vyskúšali sme jedno aj druhé a výsledky nás milo prekvapili.

 

Najbližšia zmrzlina v Bulharsku

 

Oslovila nás agentúra, zastupujúca bulharského klienta, ktorý je veľký distribútor zmrzliny a nanukov.  Navrhli sme pre nich kampaň, v ktorej sa bannery zobrazovali, keď bola teplota vzduchu vonku vyššia ako 25 stupňov. A vymysleli sme aj ďalšiu špecialitku.

 

Pri zobrazení banneru sme si vypýtali povolenie k určeniu polohy užívateľa. Ak nám to dovolil, zobrazili sme mu priamo v banneri presnú vzdialenosť od najbližšej predajne s týmito nanukmi. A po kliknutí na banner sa dostal k mape, ktorá ho k nanukom spoľahlivo doviedla.

 

 

 

 

Klíma, klíma, nech už (nie) je zima!

Na Slovensku nás oslovil klient (v zastúpení svojej agentúry), ktorý predáva klimatizácie, že by chcel tiež bannery, ale len ak teplota stúpne nad 25 stupňov. Nebola to ľahká úloha, keďže sme nevedeli zaručiť, že máj bude naozaj taký teplý, aby sa kampaň vôbec rozbehla. No podarilo sa a klient vďaka teplému jarnému (!) mesiacu predbehol svoju konkurenciu a inzeroval ešte pred letom, keď sa ľudia mohli vopred pripraviť na to najhoršie (horúčavy v lete).

 

Zaujala vás služba Weather sync? Kontaktujte nás pre viac informácií na: obchod@etarget.sk.

 

Podobným spôsobom sa dajú propagovať ešte napr. produkty na imunitu, dovolenky (zima), bazény (teplo), sezónne oblečenie v prechodnom období, zimné, letné pneumatiky (zima, teplo) atď.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload