Header Bidding = (naj)efektívnejší predaj reklamného priestoru na stránke

June 14, 2018

Keď si idete kúpiť drahú elektroniku, pozriete sa, kde je rovnaký model čo najlacnejší, pri Header Bidingu predáte reklamnú plochu tomu reklamnému systému, ktorý vám ponúka najvyššiu cenu. Je to jednoduchý princíp, ako zarobiť na predaji reklamy čo najviac.

 

 

Prvé systémy Header Biddingu na svete boli veľmi zložité, bolo ich nutné programovať a zložito integrovať do webstránky aj do reklamného systému zobrazujúceho bannery na stránke. Etarget však vyvinul novú verziu Header Biddingu, ktorú môže jednoducho využiť skoro každý majiteľ stránky. Stačí, keď na stránky vloží nový kód bannerovej reklamy. 

 

Princíp je veľmi jednoduchý a účinný. Keď ide bežný spotrebiteľ nakupovať do internetového obchodu, najskôr si porovná ceny požadovaného tovaru v rôznych obchodoch a porovnávačoch cien a nakoniec nakúpi tam, kde je cena najvýhodnejšia. Header Bidding funguje presne naopak.

 

Predtým, než sa na stránke zobrazí reklamný banner, opýta sa všetkých zapojených reklamných systémov na cenu, a nakoniec zobrazí reklamu s najvyššou ponúknutou cenou. Takto pri každom zobrazení dochádza k aukcii a cena za zobrazený banner sa automaticky maximalizuje.

 

 

 

 

 

Ak máte záujem zarábať na svojich stránkach viac ako doteraz, vyberte Header Bidding pri vytváraní nových reklamných plôch vo svojom konte alebo nám napíšte na media@etarget.sk. Náš tím vás bude v krátkom čase kontaktovať.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload