Ako zacieliš, tak budeš predávať (part II)

July 10, 2017

Cielenie na užívateľa je veľmi silný a účinný nástroj, keďže môžete zasiahnuť konkrétnych ľudí s konkrétnym záujmom alebo problémom, s ktorým im viete pomôcť. Teda týmto cielením určujete, komu sa vaše reklamy zobrazia.

 

 

 

Keďže si viete vytvoriť vlastné publikum (návštevníci vašej stránky, ktorých ste získali reklamou ETARGET) nasadením tracking kódu na stránku, odporúčame podporiť vašu kampaň retargetingom, čím si dlhšie udržíte pozornosť záujemcov a budete sa im pripomínať v procese rozhodovania o nákupe.

 

Pre e-shopy je veľmi vhodný dynamický retargeting, ktorý funguje tak, že sa záujemcovi zobrazuje konkrétny produkt a láka ho ku kúpe. Dynamické odkazy sa vytvárajú automaticky po nasadení nášho kódu na vašu stránku.

 

Firmy z B2B sektoru sú úspešné s biznis retargetingom, ktorý dokáže vďaka jedinému kliku zamestnanca na reklamu osloviť celú firmu, teda aj ľudí, ktorí o nákupe priamo rozhodujú.

 

Zužitkujte v online marketingu dáta z „reálneho sveta“ a zacieľte podľa našej soc-demo mapy. Môžete zasiahnuť oblasti, kde žijú rodiny s deťmi, ľudia s nadpriemerným príjmom či ľudia v rodinných domoch.

 

Špecifické produkty a služby si vyžadujú špecifické cielenie, preto ponúkame aj gender cielenie, teda na mužov alebo ženy. Toto cielenie je vhodné použiť aj vtedy, ak považujete kategorizáciu podľa vyššie uvedených druhov cielení za príliš úzku pre vaše reklamy.

 

Využite bohaté možnosti cielenia, ktoré ponúkame k PPC odkazom aj bannerom. Experimentujte a skúšajte, hľadajte typy cielenia, ktoré vám prinesú vyššie CTR (pomer počtu klikov a zobrazení v %) pri optimálnej cene za klik či 1000 zobrazení, aby boli vaše prostriedky do online reklamy vynaložené zmysluplne.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload