Ako zacieliš, tak budeš predávať (part I)

July 4, 2017

Okrem toho, ako vaša reklama vyzerá, je veľmi dôležité aj to, ako ju zacielite. Správnym cielením ovplyvníte nielen výsledky svojej reklamnej kampane ale aj povedomie o vašom produkte či službe.

 

Rozlišujeme dva typy cielení, a to cielenie na obsah a cielenie na užívateľa. Vyskúšajte si obe možnosti a porovnajte, ktoré cielenie vám prinesie lepšie výsledky.

 

Cielenie na obsah je vhodné použiť vtedy, keď vám záleží, kde sa vaše reklamy zobrazia. Rozdeľujeme ho do niekoľkých kategórií:

 

 

 

Plošné cielenie

 

Ak chcete dosiahnuť maximálny možný zásah a ušetriť pritom čo najviac za klik, využite možnosť osloviť návštevníkov stránok viac ako tisíc vydavateľov. Toto cielenie je vhodné pre produkty a služby všeobecného zamerania, prípadne pre značky, ktoré sa chcú dostať do povedomia množstva ľudí v krátkom čase (napr. eshopy).

 

 

Cielenie podľa kľúčových slov

 

Toto cielenie môžete využiť iba pre PPC reklamy. Podľa kľúčových slov, ktoré sa týkajú vašich produktov či služieb a súvisia so záujmami vašej cieľovej skupiny, sa budú vaše reklamy zobrazovať na stránkach s relevantným obsahom pre vašich potenciálnych zákazníkov.

 

 

Cielenie podľa stránok

 

Cieliť podľa stránok je možné len pre bannerovú reklamu. V tomto prípade vypíšte zoznam stránok, na ktorých chcete zobrazovať svoje reklamy, vďaka čomu môžete osloviť tých správnych ľudí, ktorých by mohla vaša ponuka osloviť. Ak uvediete príliš málo stránok, ktoré majú vysokú návštevnosť, počítajte s tým, že sa stretnete s väčšou konkurenciou ostatných inzerentov a budete musieť upravovať cenu kliku (CPC) alebo cenu za 1000 zobrazení (CPM) nahor.

 

 

Cielenie podľa kategórií stránok

 

Ak nemáte zoznam preferovaných stránok, vyberte si stránky, na ktorých chcete mať svoju reklamu, podľa kategórií (napr. stránky pre mužov, ženy, spravodajské, o varení, zdraví, realitách, ekonomike a pod.). Pre širší zásah odporúčame vybrať viac kategórií naraz.

 

 

Záujmové publiká

 

Nájdite svojich zákazníkov prostredníctvom online reklamy cielením na jedno z jedinečných ETARGET publík. Či už sú to študenti, podnikatelia, športovci alebo motorkári, výkon vašej reklamy zvýšite prispôsobením kreatívy svojich bannerov. Keď už viete, aké záujmy má vaše vybrané publikum, vytvorte text a banner tak, aby sa s ním vedelo ľahko stotožniť. Viac o reklamných publikách sa môžete dozvedieť tu.

 

Na cielenie na užívatelia si zacielime v nadchádzajúcom článku, na ktorý sa môžete tešiť už čoskoro...

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload