Ako vytvoriť fungujúcu Landing Page

July 25, 2017

Úspechom každej reklamnej kampane sú konverzie, teda napr. prekonvertovať prichádzajúceho návštevníka na zákazníka, presvedčiť návštevníka k vyplneniu formulára, k zaregistrovaniu na váš web alebo vytvorenie objednávky . Či už predávate konkrétny produkt, službu alebo zbierate kontakt na klienta, vždy vás bude zaujímať plusový zisk na konci. Dobrá Landing Page vám ušetrí veľa nákladov na kampaň a prinesie aj omnoho viac konverzií za menej peňazí. Nepodceňujte preto jej tvorbu a význam.

 

 

 

Landing page je stránka, na ktorú sa návštevník dostane po kliknutí na odkaz, reklamnú kampaň alebo optimalizovaný výsledok vyhľadávania. Je to špeciálna podstránka na webe, ktorá by mala zaistiť konverziu. Preto musí byť vyladená k dokonalosti.

 

 
Čo môžete návštevníkom pomocou landing page ponúknuť?
 
  • nový produkt

  • kupón

  • registráciu na webinár

  • registráciu na udalosť

  • možnosť stiahnuť si zadarmo e-book

  • registrácia na bezplatný kurz

  • možnosť konzultácie

  • registrácia k odoberaniu newsletteru

  • regitrácia k odoberaniu skúšobnej verzie

 

 

Ako na to?

 

DIZAJN. Nie je pravidlom, že landing page musí byť súčasťou hlavnej firemnej www stránky. Pamätajte však na to, že cieľová stránka by mala byť graficky zosúladená s celkovým dizajnom firemnej www stránky. Landing page by mala obsahovo nadväznosť na reklamný text v inzeráte, banneri.

 

JEDNA PONUKA. Na vašej stránke majte iba jednu ponuku. Je to nesmierne dôležité. Landing page musí mať jednoznačnú message. Ponuka musí byť vždy zrozumiteľná a jasná. Nie je nič horšie ako preplnená a neprehľadná webstránka. Nedávajte používateľovi príliš na výber, inak ho dostanete do rozhodovacej paralýzy a nakoniec si nič nevyberie a odíde.


CALL-TO-ACTION. Výzva na akciu musí byť jasná a zrozumiteľná. Toto tlačidlo urobte dostatočne výrazné. Výzvu na akciu je nutné umiestniť tak, aby „udrela“ používateľovi do očí a nemohol ju prehliadnuť.. Vynechajte zbytočné informácie a texty.

MULTIMÉDIA. Využite multimédia a nezabudnite na obrázky alebo video. Svoju ponuku ukážte aj vizuálne. Podnietite návštevníka k predstavivosti a fantázii.

 

MOTIVUJTE K NÁKUPU. Využite časovo obledzenú ponuku alebo odpočítavanie. Takáto ponuka viac láka k akcii. Ak zákazník vidí, ako sa ponuka akcie odpočítava, podvedome ho to núti poponáhľať sa s objednávkou.

 

MOBILE FRIENDLY. Aby bola vaša webstránka mobile friendly je dnes už samozrejmosťou. Presvedčiť by vás malo aj to, že viac ako 51% používateľov si prezerá stránky najmä na mobilných zariadeniach.

 

ĽUDIA NA WEBE NEČÍTAJÚ. Používajte preto odrážky, kotvy, tzv. biele miesta (relaxačné pauzy pre oči), podnadpisy, drobkovú navigáciu, prehľadné menu … Ak je súčasťou landing page napr. formulár, bolo by vhodné, aby ste niektoré jeho polia predvyplnili.

 

A na záver už len TESTOVANIE. Každú landing page by ste mali neustále testovať a vyhodnocovať ako funguje. Od začiatku sa odporúča príprava A/B testov. Vždy musíte byť pripravený nato, že stránka niekdy nie je vo finálnej verzii.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload